Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Aktualności

 1. Dziś obchodzimy w Kościele Dzień Judaizmu, po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszamy na wspólne kolędowanie ze scholą z Mechowca.
Czytaj więcej

 1. Dziś niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od poniedziałku rozpoczniemy okres zwykły w kościele, tradycyjnie jednak śpiew kolęd podtrzymamy do 2 lutego.
Czytaj więcej

 1. W środę będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego (potocznie nazywaną Trzech Króli) porządek mszy świętych niedzielny. Dzień ten obchodzony jest jako misyjny dzień dzieci, składka przeznaczona na misje. W tym dniu przypada 36 rocznica konsekracji ks. bp. Kazimierza Górnego i 33 rocznica konsekracji ks. bp. Edwarda Białogłowskiego. Z tej racji w dniu 6 stycznia 2021 r. o godz. 12 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana będzie sprawowana w katedrze rzeszowskiej Msza Święta w ich intencji. Zapraszamy wszystkich do modlitwy w intencji naszych drogich Księży Biskupów. Msza święta będzie transmitowana przez katolickie radio „Via”.
Czytaj więcej

Dziś przeżywamy drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego Święto Św. Szczepana pierwszego męczennika. Jutro Niedziela Świętej Rodziny: małżonków zapraszamy do odnowienie przysięgi małżeńskiej. Wszystkie rodziny oraz ks. bp. Jana w dniu jego imienin ogarniamy naszą modlitwą.

Czytaj więcej

Dziś przeżywamy niedzielę Gaudete – niedzielę radość, która uświadamia nam, że święta Narodzenia Pańskiego są coraz bliżej. Z tej racji zachęcamy do troski o nasze dusze i serca, aby je przygotować dla Jezusa przez sakrament pokuty.

Czytaj więcej

Dziś przeżywamy niedzielę Gaudete – niedzielę radość, która uświadamia nam, że święta Narodzenia Pańskiego są coraz bliżej. Z tej racji zachęcamy do troski o nasze dusze i serca, aby je przygotować dla Jezusa przez sakrament pokuty.

Czytaj więcej

Społeczny zarząd Parafialnego Funduszu Stypendialnego im. Księdza Wojciecha Borowiusza w Cmolasie informuje, że do 10 stycznia 2021 r. można składać podania o stypendia na rok akademicki 2020/2021.

Czytaj więcej

„Zgromadzeni na świętej wieczerzy” – to tytuł programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na rok liturgiczny 2021, który rozpoczął się w pierwszą – czyli poprzednią – niedzielę  Adwentu. Jego mottem       są słowa: „Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J. 6,32). Rok ten będzie drugim etapem trzyletniego programu duszpasterskiego pod hasłem: „Eucharystia daje życie”.

Czytaj więcej

 Dziś rozpoczynamy Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny. Ten czas ma być dla nas radosnym i pełnym wiary przygotowaniem na powtórne przyjście Chrystusa, a także na celebrowanie Świąt Narodzenia Pańskiego. Pomocą w drodze adwentowej niech będą:

  • w każdą sobotę adwentu o godz. 17:00 celebrowane uroczyste niedzielne Msze Święte połączone z pierwszymi Nieszporami;
  • niedzielne prymarie o 6:00;
  • roraty odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, w sobotę o 6:30, na których dzieci będą gromadzić naklejki wprowadzające w temat roku Duszpasterskiego poświęconego Eucharystii.
Czytaj więcej

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

 • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
 • Nawiedzenie świętej Elżbiety
 • Narodzenie Pana Jezusa
 • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
 • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).