Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Aktualności

  1. Pouczenie o wierze daje dziś Jezus w Ewangelii. Podkreśla wielką moc wiary. W tym kontekście powinniśmy zapytać o naszą wiarę. Wiara powinna nas prowadzić do znoszenia przeciwności, jakie musimy cierpieć z powodu Ewangelii, będącej zawsze dla ludzi znakiem sprzeciwu. Wiara poucza nas także o konieczności służby. Nie powinniśmy się chlubić, gdy wykonujemy to, co do nas należy.
Czytaj więcej

Bóg dzisiaj w swoim Słowie zaprasza nas do wzięcia udziału w dobrych zawodach o niebo i do troski o bliźnich.

Czytaj więcej

Lektura słowa Bożego dzisiejszej niedzieli zaprasza nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr materialnych. Same w sobie są one dobre, problemem pozostaje gospodarowanie nimi przez człowieka. Jan Paweł II w encyklice Centesimus annus stwierdza wprost, że „dążenie do coraz lepszych i bardziej zadowalających warunków życia i coraz większej zamożności jest samo w sobie uzasadnione” (36). Zagrożenia i niewłaściwe postawy związane z chęcią bogacenia się odnoszą się natomiast do wypaczonego stylu życia, egoizmu indywidualnego lub grupowego i konsumpcjonizmu.

Czytaj więcej

W Ewangelii Jezus mówi dziś o bardzo różnych zagubionych. O owcy, o drachmie i o marnotrawnym synu. Co się stało, że „sprzeniewierzył się lud” swojemu Bogu, który go wyprowadził z niewoli, a za sprawcę tego cudu uznał ulanego przez siebie złotego cielca, geniuszu czy samowystarczalności Co się działo w ich głowach i sercach? Nam, patrzącym na sprawę po wiekach, może trudno to pojąć. Ale przecież i dziś widzimy, czasem także we własnym życiu, jak łatwo człowiek zapomina o Bogu prawdziwym, a tworzy sobie różne bożki i bożyszcza.

Czytaj więcej

Gromadzimy się na Uczcie Eucharystycznej, by dać wyraz naszej wierze i zaakcentować swoją przynależność do Chrystusa. On, który daje się nam w słowie i chlebie życia, jawi się dzisiaj jako Zbawiciel i Przyjaciel człowieka, udzielając każdemu z nas Mądrości odwiecznej. Mądrości, która w jedności z Duchem Świętym pozwala człowiekowi zrozumieć i przyjąć wolę Najwyższego.

Czytaj więcej

  1. Dzisiaj w katedrze rzeszowskiej dziękczynienia za tegoroczne zbiory i dziękczynienie za pracę rolników. Nasza parafia, będzie reprezentowana przez KGW Prymule- Mechowiec.
Czytaj więcej

  1. Wdzięczni Bogu za miniony tydzień, przychodzimy do ołtarza aby dziękować i prosić o potrzebne łaski w pielgrzymce ku wiecznej radości. Przychodzimy do Jezusa Chrystusa, aby karmić się Słowem życia i Pokarmem, który pochodzi z nieba.
Czytaj więcej

Odpust parafialny 2022-07-02

 Już niebawem nasz parafialny odpust, zapraszamy do zapoznania się z programem 

Czytaj więcej

  1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu o godzi 17:30, o prowadzenie prosimy członków róży św. Jadwigi Królowej
Czytaj więcej

 Rozpoczęły się wakacje wszystkim życzymy wszystkim obfitości Bożych darów bezpiecznego wypoczynku.

Czytaj więcej

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

  • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
  • Nawiedzenie świętej Elżbiety
  • Narodzenie Pana Jezusa
  • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
  • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).