Zmarła śp. Siostra M. WERONIKA ANUNCJATA PROROK. 2019-02-18

Dnia 18 lutego 2019 roku zmarła w Starej Wsi śp. Siostra M. WERONIKA ANUNCJATA PROROK. Przeżyła 82 lata, w Zgromadzeniu 60 lat.
S. M. Weronika Anuncjata Prorok urodziła się 23 lutego 1937 r. w Trześniowie, w powiecie brzozowskim. Do Zgromadzenia wstąpiła 3 września 1959 r., pierwsze śluby złożyła 30 sierpnia 1962 r., a profesję wieczystą 1 września 1967 r. w Starej Wsi. Krótko pracowała jako wychowawczyni w domu dziecka w Krakowie (ul. Naczelna) i w  Liskowie, a następnie długie lata w zakładach: w Tarnobrzegu-Mokrzyszowie i w Brzesku (24 lata). Od 1998 r. przebywała w Cmolasie pomagając w przedszkolu (18 lat). W 2016 r. przyjechała do Starej Wsi jako siostra seniorka.
Pogrzeb Siostry Anuncjaty odbędzie się 20 lutego (środa) w Starej Wsi. Różaniec o godz. 10.30, po nim Msza św. w świątyni przy klasztorze.

Tajemnice Bolesne

• Modlitwa Jezusa w Ogrójcu