Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

33 Niedziela zwykła- ogłoszenia parafialne 2020-11-14

 1. W niedzielę, 15 listopada br., w Kościele katolickim obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Z tej okazji Ojciec św. Franciszek skierował swoje orędzie do wiernych, które znajduje się na stronie: http://www.vatican.va/content/francesco/pl/messages/poveri/documents/papa-francesco_20200613_messaggio-iv-giornatamondiale-poveri-2020.html, zachęcamy do lektury. Na ołtarzu bocznym są do dyspozycji torby charytatywne. Prosimy o artykuły spożywcze i środki czystości, które zostaną przez Parafialne Koło Caritas rozprowadzone przed świętami między najbardziej potrzebujących seniorów w naszej parafii.

 

 1. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, to ostatnia niedziela roku liturgicznego, z zarazem - święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

 

 1. Informujemy, że w związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych, mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych). Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy, od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania.

 

 1. We wtorek o poprowadzenie adoracji o godz. 16:00 prosimy członkinie róży Bożeny Serafin.

 

 1. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz.17:00. Zapraszamy do udziału w modlitwie szczególnie rodziny naszej parafii.

 

 1. W piątek Nowenna do Miłosierdzia Bożego, uwielbiajmy Boga składając dziękczynienie za dar i łaskę miłosierdzia, którego wszyscy potrzebujemy, i które każdy powinien świadczyć przez modlitwę, dobre słowo i miłosierny czyn. Niech wstawiennictwo świętej Siostry Faustyny, świętego Jana Pawła II Apostołów Miłosierdzia obecnych pośród nas w znaku Relikwii zawsze na towarzyszy.

 

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

 

 • We wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej;
 • W środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy męczennicy, Patronki naszej Diecezji;
 • W piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego;

 

 1. W związku z pogarszaniem się sytuacji epidemicznej wszystkich prosimy o zachowanie ostrożności, stosowanie wymogów sanitarnych i zasad zdrowego rozsądku. Bardzo prosimy o wzajemne wsparcie i udzielanie sobie nawzajem pomocy.

 

 1. Bóg zapłać za wsparcie, solidarność z Kościołem prześladowanym, w tym roku w sposób szczególny duchowo i materialnie wspieraliśmy Kościół w Republice środkowoafrykańskiej. Na ten cel zebrano 1276 złotych.

 

 1. Składka z ubiegłej niedzieli wyniosła: Cmolas: 2937,40 zł ; Hadykówka: 287,00 zł ; Mechowiec: 405 zł.

Dar na kościół – anonimowi darczyńcy 3000 zł. Na fundusz stypendialny 500 zł, oraz 50 zł z róży Barbary Kapusta, ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Z racji prowadzonych prac remontowych, i rachunków za mas media,  prosimy o ofiarność, która na skutek epidemii i zmniejszonej liczby wiernych w kościele jest mniejsza, troszczmy się o nasz kościół i parafię polecając wszystkie sprawy w modlitwie i wspierając materialnie składając ofiary na tacę, czy wpłacając na konto bankowe. Za zrozumienie i ofiarność, Bóg zapłać – dziękujemy.

 

 

Konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003

Adnotacja przy przelewie: cele kultu religijnego


 

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

 • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
 • Nawiedzenie świętej Elżbiety
 • Narodzenie Pana Jezusa
 • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
 • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).