Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Uroczystość Chrystusa Króla- ogłoszenia parafialne 2020-11-21

 1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Uroczystość ta ma nam uświadomić, że Chrystus jest Królem całego stworzenia - wszechświata. On jest Królem, bo jest Bogiem-Człowiekiem, Stworzycielem i Odkupicielem. Z tego właśnie tytułu ma absolutną władzę. Bóg nie tylko stworzył świat, ale ciągle go stwarza i nim włada. Królestwo Jezusa jest czymś zupełnie innym od wszystkich królestw ziemskich. Dotyczy ono wszystkich narodów, wszystkich miejsc i wszystkich czasów. Ono już istnieje w Kościele, choć jeszcze nie zostało do końca wypełnione. Dlatego właśnie w codziennej modlitwie, którą zostawił nam sam Chrystus, wołamy z nadzieją. Przyjdź królestwo Twoje! Dzisiaj, ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem - święto patronalne Akcji Katolickiej  i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po Mszy Świętej przed Najświętszym Sakramentem odśpiewamy suplikację, prosząc o ustanie epidemii i o pokój i ład moralny w naszej Ojczyźnie, a także odmówimy: Akt zawierzenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa, za jego odmówienie możemy dziś uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny. W każdą sobotę od 28 listopada począwszy będziemy o godz. 17:00 celebrować uroczystą niedzielną Mszę Świętą połączoną z pierwszymi Nieszporami tej niedzieli. Liturgia Godzin popularnie zwana Brewiarzem nie jest tylko prywatną modlitwą księdza, ale jak podkreśla Kościół jest to Modlitwa całego Ludu Bożego.

 

 1. Od I Niedzieli Adwentu rozpoczną się wypominki roczne za zmarłych. W przyszłą niedzielę będzie też do nabycia Kalendarz parafialny na rok 2021 w cenie 10 zł, zachęcamy do zakupu a przez to dołączności z parafią w ten sposób, a także do wsparcia działalności naszej parafialnej Caritas. Do nabycia przy bocznych ołtarzach będą także świece wigilijne i opłatki.

 

 1. We wtorek o poprowadzenie adoracji o godz. 16:00 prosimy Koło Gospodyń Wiejskich „Prymule” z Mechowca.

 

 1. W środę po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Grupę Biblijną.

 

 1. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz.17:00. Zapraszamy do udziału w modlitwie szczególnie róże różańcowe.

 

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

 

 • We wtorek wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac kapłana i towarzyszy męczenników;

 

 1. Składka inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła: Cmolas: 4188,30 zł ; Hadykówka: 354,00 zł ; Mechowiec: 594 zł. Z racji prowadzonych prac remontowych, i rachunków za mas media, prosimy o ofiarność, która na skutek epidemii i zmniejszonej liczby wiernych w kościele jest mniejsza, troszczmy się o nasz kościół i parafię polecając wszystkie sprawy w modlitwie i wspierając materialnie, składając ofiary na tacę, czy wpłacając na konto bankowe. Za zrozumienie i ofiarność, Bóg zapłać – dziękujemy.

 

 1. W związku z pogarszaniem się sytuacji epidemicznej wszystkich prosimy o zachowanie ostrożności, stosowanie wymogów sanitarnych i zasad zdrowego rozsądku. Bardzo prosimy o wzajemne wsparcie i udzielanie sobie nawzajem pomocy.

 

 1. Informujemy, że w związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych, mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych). Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy, od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania.

 

Konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003

Adnotacja przy przelewie: cele kultu religijnego

 

"Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus, Chrystus Władcą nam!"

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

 • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
 • Nawiedzenie świętej Elżbiety
 • Narodzenie Pana Jezusa
 • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
 • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).