Uroczystość Chrystusa Króla- ogłoszenia parafialne 2020-11-21

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Uroczystość ta ma nam uświadomić, że Chrystus jest Królem całego stworzenia - wszechświata. On jest Królem, bo jest Bogiem-Człowiekiem, Stworzycielem i Odkupicielem. Z tego właśnie tytułu ma absolutną władzę. Bóg nie tylko stworzył świat, ale ciągle go stwarza i nim włada. Królestwo Jezusa jest czymś zupełnie innym od wszystkich królestw ziemskich. Dotyczy ono wszystkich narodów, wszystkich miejsc i wszystkich czasów. Ono już istnieje w Kościele, choć jeszcze nie zostało do końca wypełnione. Dlatego właśnie w codziennej modlitwie, którą zostawił nam sam Chrystus, wołamy z nadzieją. Przyjdź królestwo Twoje! Dzisiaj, ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem - święto patronalne Akcji Katolickiej  i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po Mszy Świętej przed Najświętszym Sakramentem odśpiewamy suplikację, prosząc o ustanie epidemii i o pokój i ład moralny w naszej Ojczyźnie, a także odmówimy: Akt zawierzenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa, za jego odmówienie możemy dziś uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

1. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny. W każdą sobotę od 28 listopada począwszy będziemy o godz. 17:00 celebrować uroczystą niedzielną Mszę Świętą połączoną z pierwszymi Nieszporami tej niedzieli. Liturgia Godzin popularnie zwana Brewiarzem nie jest tylko prywatną modlitwą księdza, ale jak podkreśla Kościół jest to Modlitwa całego Ludu Bożego.

1. Od I Niedzieli Adwentu rozpoczną się wypominki roczne za zmarłych. W przyszłą niedzielę będzie też do nabycia Kalendarz parafialny na rok 2021 w cenie 10 zł, zachęcamy do zakupu a przez to dołączności z parafią w ten sposób, a także do wsparcia działalności naszej parafialnej Caritas. Do nabycia przy bocznych ołtarzach będą także świece wigilijne i opłatki.

1. We wtorek o poprowadzenie adoracji o godz. 16:00 prosimy Koło Gospodyń Wiejskich „Prymule” z Mechowca.

1. W środę po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Grupę Biblijną.

1. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz.17:00. Zapraszamy do udziału w modlitwie szczególnie róże różańcowe.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

• We wtorek wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac kapłana i towarzyszy męczenników;

1. Składka inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła: Cmolas: 4188,30 zł ; Hadykówka: 354,00 zł ; Mechowiec: 594 zł. Z racji prowadzonych prac remontowych, i rachunków za mas media, prosimy o ofiarność, która na skutek epidemii i zmniejszonej liczby wiernych w kościele jest mniejsza, troszczmy się o nasz kościół i parafię polecając wszystkie sprawy w modlitwie i wspierając materialnie, składając ofiary na tacę, czy wpłacając na konto bankowe. Za zrozumienie i ofiarność, Bóg zapłać – dziękujemy.

1. W związku z pogarszaniem się sytuacji epidemicznej wszystkich prosimy o zachowanie ostrożności, stosowanie wymogów sanitarnych i zasad zdrowego rozsądku. Bardzo prosimy o wzajemne wsparcie i udzielanie sobie nawzajem pomocy.

1. Informujemy, że w związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych, mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych). Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy, od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania.

Konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003

Adnotacja przy przelewie: cele kultu religijnego

"Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus, Chrystus Władcą nam!"

Tajemnice Radosne

• Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie