1 Niedziela Adwentu- ogłoszenia parafialne 2020-11-28

1. Dziś rozpoczynamy Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny. Ten czas ma być dla nas radosnym i pełnym wiary przygotowaniem na powtórne przyjście Chrystusa, a także na celebrowanie Świąt Narodzenia Pańskiego. Pomocą w drodze adwentowej niech będą:
  • w każdą sobotę adwentu o godz. 17:00 celebrowane uroczyste niedzielne Msze Święte połączone z pierwszymi Nieszporami;
  • niedzielne prymarie o 6:00;
  • roraty odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, w sobotę o 6:30, na których dzieci będą gromadzić naklejki wprowadzające w temat roku Duszpasterskiego poświęconego Eucharystii.

1. Od tej niedzieli rozpoczynamy modlitwę za zmarłych w wypominkach rocznych. Przy wyjściu z kościoła do nabycia jest Kalendarz parafialny na rok 2021 w cenie 10 zł, zachęcamy do zakupu, a przez to do łączności z parafią, w ten sposób, wspieramy działalności naszej parafialnej Caritas. Do nabycia przy bocznych ołtarzach są świece wigilijne małe – 5zł, duże 12zł i opłatki ofiary dobrowolne.

1. We wtorek o poprowadzenie adoracji o godz. 16:00 prosimy Grupę Biblijną.

1. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz.17:00.

1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca z tej racji:

Codziennie przed poranną i wieczorną Mszą Świętą zapraszamy do spowiedzi;

✓ W Czwartek do sakramentu pokuty od godz. 16:00 i na Nowennę do PJP zapraszamy młodzież

przygotowującą się do Bierzmowania (kl. 7 i 8);

✓ W Piątek spowiedź od godziny 6:00 i 16:00, od godz. 8:00 odwiedzimy chorych Cmolas i Mechowiec, zaś

od godz. 12:00 Hadykówka;

✓ W sobotę w zabytkowym kościele o 10:30 różaniec, Msza Święta o godz. 11:00. O godz. 16:00 wystawienie

Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszo-sobotnie oraz zmiana tajemnic różańcowych, w niedzielę będzie zmiana tajemnic w kaplicach dojazdowych. Od tej soboty rozpoczniemy Triduum przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny;

✓ Spowiedź w Hadykówce w środę od godz. 16:30, a Komunia Święta w piątek o godz. 16:00;

✓ W Mechowcu spowiedź we wtorek przed Mszą Świętą i w piątek o godz. 18:00.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • W poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła;
  • W czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego kapłana;
  • W piątek wspomnienie św. Barbary męczennicy.

1. Składka z ubiegłej niedzieli wyniosła: Cmolas: 3353,90 zł ; Hadykówka: 372,00 zł ; Mechowiec: 424 zł, dar na kościół 400zł. W przedsionku naszego kościoła jest skarbonka, od dawna przez wszystkich zapomniana, chcąc nadać jej nowy cel, zachęcamy by składać do niej ofiary, które przeznaczone będą na dekoracje i kwiaty do naszego kościoła. Dar do tej skarbonki czy też wpłata na konto bankowe są formą naszej jałmużny i wyrazem naszej wspólnej troski o nasz kościół. Za zrozumienie i ofiarność, Bóg zapłać.

1. Prosimy, aby uprzątnąć groby naszych bliskich z chryzantem, do środy prosimy je zabrać, później zostaną one uprzątnięte przez nadzorcę cmentarza.

1. Adwent i czas Bożego Narodzenia, kojarzą się nam z bezinteresownym obdarowywaniem z tej racji zwracamy się z prośbą o artykuły spożywcze i środki czystości, które zostaną przez Parafialne Koło Caritas rozprowadzone przed świętami między najbardziej potrzebujących seniorów w naszej parafii. Artykuły lub przyniesione torby prosimy składać przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego.

Konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003