Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Uroczystość Trójcy Św.- ogłoszenia parafialne 2022-06-11

 1. Dzisiaj obchodzi Uroczystość Trójcy św. odpust w Mechowcu. Składamy Bóg zapłać ks. Arkadiuszowi z Kolbuszowej za wygłoszone słowo oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości odpustowych w Mechowcu. Przypominamy, że dzisiejszą uroczystością kończy się okres przyjęcia Komunii Świętej wielkanocnej. Dziś również zbiórka do puszek na remont Domu Rekolekcyjnego bł. Karoliny w Rzeszowie (dom rekolekcyjny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży- Przybyszówka).

 

 1. W poniedziałek nabożeństwa fatimskie połączone z procesją. Zapraszamy na wieczorną Msze. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach.

 

 1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu o godzi 17:30, o prowadzenie prosimy róże św. Klary.

 

 1. We wtorek na godz. 16:30 do kościoła zapraszamy chłopców, zwłaszcza z klas III lub starszych (wraz z rodzicami), na spotkanie połączone z zapisami na ministranta Liturgicznej Służby Ołtarza.

 

 1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskich, ponawiamy prośbę, aby w organizację ołtarzy zaangażowały się grupy: I ołtarz– LSO i OAZA; II ołtarz – KSM; III Ołtarz – Akcja Katolicka. IV Ołtarz- Grupa Biblijna. Przygotowanie ołtarza polowego oraz dywanu z kwiatów parafianie z Hadykówki. Ofiary na kwiaty do ołtarzy prosimy składać do skarbonki w przedsionku kościoła. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców w strojach ministranckich do dzwonienia, dzieci Pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach. Prosimy także o podjęcie feretronów i chorągwi, okażmy się pomocni i wesprzyjmy niosących, by ich zmienić i pomóc w niesieniu. W tym roku procesją udamy się w kierunku przeciwnym do procesji fatimskiej. Porządek Mszy Świętych w tym dniu: 7:00; 10:00 uroczysta suma z procesją, 17:00. W Hadykówce Msza Święta o 16:00. LSO będzie rozprowadzać chleby koszt produkcji to 3 zł, ofiara jednak jest dobrowolna, zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyjazdy wakacyjne i formację.

 

 1. Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego w czwartek o godz. 16:30 zapraszamy do modlitwy wszystkich parafian.

 

 1. Oktawa Bożego Ciała codziennie o godz. 18:00 w niedzielę o godz. 11:00. Zapraszamy do udziału dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami, oraz osoby do feretronów i chorągwi. Niedzielna Msza Święta oraz czwartkowa Msza na zakończenie oktawy na ołtarzu polowym.

 

 1. Uroczystość Bożego Ciała w Mechowcu rozpocznie się o godz. 11:00 wraz z procesją. Po południu nie będzie Msza Święta o godz.15:00. O przygotowanie ołtarzy prosimy: I ołtarz rodzina Ziębów, Maciąg, dwie rodziny Gancarz; II ołtarz rodzina Margański, Michałek, Dworak, Matejek; III ołtarz rodzina Kosiorowski, Serafin, dwie rodziny Gołębiowskich; IV ołtarz 3 rodziny Gołębiowskich, Sochacki. Do sprzątanie Kościoła prosimy rodziny Durak, Serafin, Kopeć, Drapała. Procesja w Mechowcu będzie miała miejsce wokół kościoła. W Oktawie Bożego Ciała Msze Święte z procesją w niedzielę o 9:15; we wtorek o 18:00 i w czwartek na zakończenie Oktawy o 18:00. Prosimy, aby przyprowadzić dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami, oraz dzieci Pierwszokomunijne, nie tylko w uroczystość, ale także w dni podczas oktawy.

 

 1. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z racji III piątku miesiąca.

 

 1. W środę i piątek kancelaria nieczynna.

 

 1. W miesiącu czerwcu po Mszy Świętej odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

 

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
 • W poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i Doktora Kościoła, dzień modlitw w intencji Kościoła, Ojca św. Franciszka i Ojczyzny;
 • We wtorek wspomnienie bł. Michała Kozali, Biskupa i męczennika;
 • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej;
 • W piątek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
 1. Zachęcamy do zapoznania się z wyjazdami dla dzieci i młodzieży organizowanych przez duszpasterstwo diecezji rzeszowskiej. Szczegółowe informacje na temat wyjazdów znajdują się na plakatach w gablocie oraz na naszych stronach facebookowych.

 

 1. Organizowana jest również kolonia parafialna w dniach 25-29 czerwca, szczegóły na stronach facebook oraz plakatach, a także u ks. Rafała. Link do zapisów https://forms.gle/VZNP8ubxgpAnz3nX6 Koszt półkolonii 700 zł jednak dzięki uzyskanemu dofinansowaniu to 500 zł. Zapisy do 20 czerwca.

 

 1. W uroczystość Bożego Ciała odbędzie się koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie. Z naszej parafii będzie organizowany autokar, zapisy do 13 czerwca. W koncercie mogą brać udział osoby od 13 roku życie za zgodą rodziców bądź młodsi z opiekunem prawnym. Link do zapisów: https://forms.gle/7UKGU1pjmoRuKLic6

 

 1. Akcja Katolicka w Cmolasie zaprasza na pielgrzymkę do Lichenia i Kalisza oraz Świnice Warckie - Głogowiec i Gidle w dniach 22-24 lipca br. Informacje o pielgrzymkach na stoliku przed wejściem i w budynku KSM. Zapraszamy na wspólne pielgrzymowanie

 

 1.  Wszystkim – Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

 • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
 • Nawiedzenie świętej Elżbiety
 • Narodzenie Pana Jezusa
 • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
 • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).