Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

12 Niedziela Zwykła- ogłoszenia parafialne 2022-06-18

 1. Trwamy w oktawie uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zapraszamy codziennie na Mszę Świętą o godz. 18:00 wraz z uroczystą procesją. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami, a także osoby do feretronów i chorągwi. Uroczyste zakończenie oktawy w czwartek wraz z błogosławieństwem wianków, ziół i dzieci.

 

 1. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy Cmolasie i Mechowcu przyczynili się do pięknego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała, ta Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

 

 1. Jutro o godzinie 11 Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Kazimierza Górnego zapraszam do wspólnej modlitwy z rocznikiem moich święceń – ks. proboszcz.

 

 1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu o godzi 17:30, o prowadzenie prosimy Apostolat Margaretka. Również we wtorek o 16:30 pierwsza zbiórka dla chłopców z klas III i starszych zapisanych i chcących się zapisać do Liturgicznej Służby Ołtarza.

 

 1. W środę po Mszy Świętej spotkanie Grupy Biblijnej, serdecznie zapraszamy.

 

 1. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego w czwartek o godz. 17:30 zapraszamy do modlitwy dzieci i młodzież zwłaszcza uczniów klas VI i VII. W tym dniu Uroczystość św. Jana Chrzciciela przeniesiona ze względu na uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu Msza Święta na zakończenie oktawy na ołtarzu polowym.

 

 1. W piątek zakończenie roku szkolnego zapraszamy na wspólną Eucharystię by dziękować za łaski otrzymane w minionym roku i prosić o błogosławieństwo Boże na czas wakacji. Msze Święte w Cmolasie o godz. 8:00, w Hadykówce o 9:00, w Mechowcu o 11:00. Zatroszczmy się o stan laski uświęcającej dzieci i młodzieży. Spowiadamy codziennie pół godziny przed poranną i wieczorną mszą św.

 

 1. W piątek również Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym dniu wieczorna Msza Święta z procesją Eucharystyczną o godz. 18:00. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami a także osoby do feretronów i chorągwi. Ze względu na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu kancelaria nieczynna.

 

 1. W najbliższą niedzielę 27 czerwca w Hadykówce odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma o godz. 11:00.

 

 1. W miesiącu czerwcu po Mszy Świętej odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

 

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
 • We wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika patrona Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym dniu uroczysta eucharystia dla wszystkich członków LSO ze szkoły podstawowej i średniej na zakończenie roku formacyjnego. Po Mszy Świętej będzie czas na spotkanie przy ognisku.
 • W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny;
 1. Liturgiczna Służba Ołtarza ogłasza wakacyjny konkurs dla członków LSO, warunki konkursu, regulamin a także nagrody w linku do zapisów: https://forms.gle/F9Cc5wnVNLcoHMVq9 Zapisy do 20 czerwca.

 

 1. Zachęcamy do zapoznania się z wyjazdami dla dzieci i młodzieży organizowanych przez duszpasterstwo diecezji rzeszowskiej. Szczegółowe informacje na temat wyjazdów znajdują się na plakatach w gablocie oraz na naszych stronach facebookowych.

 

 1. W ramach zastępstw wakacyjnych do naszej parafii w dniach 3- 31 lipca został skierowany ks. Marek Kalisiak.

 

 1. Organizowana jest również kolonia parafialna w dniach 25-29 czerwca, szczegóły na stronach facebook oraz plakatach, a także u ks. Rafała. Link do zapisów https://forms.gle/VZNP8ubxgpAnz3nX6 Koszt kolonii 700 zł jednak dzięki uzyskanemu dofinansowaniu to 500 zł. Zapisy do 20 czerwca.

 

 1.  Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać.

 

konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003

Adnotacja przy przelewie: cele kultu religijnego

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

 • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
 • Nawiedzenie świętej Elżbiety
 • Narodzenie Pana Jezusa
 • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
 • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).