Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

III Niedziela Wielkanocna 2023-04-23

 1. Zmartwychwstały Chrystus obecny jest w Kościele, gdy sprawujemy tajemnicę Mszy św. To On sam przemawia do nas i wyjaśnia nam Pisma. To Jego poznajemy po łamaniu chleba. Z wiarą więc przystąpmy do tego ołtarza, by słuchać słów Boga i spożywać Ciało Chrystusa.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę parafialny zespół Caritas będzie rozprowadzał chlebki, środki pozyskane będą przeznaczone na wsparcie potrzebujących w naszej parafii, Bóg zapłać.

 

 1. IV Niedziela Wielkanocna jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza – dzień szczególnej modlitwy o powołania. Podczas Eucharystii czytany jest fragment Ewangelii wg św. Jana, w którym Jezus nazywa siebie dobrym pasterzem (J 10,1-10). Ma on wyjątkowy wymiar duszpasterski. Praktykę modlitwy Kościoła w intencji powołań do stanu kapłańskiego i życia zakonnego ustanowił w 1964 r. papież św. Paweł VI. Od tamtego czasu jedna z niedziel okresu wielkanocnego, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, poświęcona jest na modlitwę w intencji powołań. Trzeba prosić Boga, aby udzielił wielu młodym osobom daru powołania. Trzeba modlić się za młodych, aby odważnie odpowiedzieli na Boże wezwanie. Trzeba prosić, aby nie zabrakło pasterzy; dobrych pasterzy, którzy będą oddawać życie za owce. Niech kroczą za Dobrym Pasterzem i oddają życie za owce – „My bowiem jesteśmy pomocnikami Boga (...) Niech więc uważają nas ludzie za sługi Chrystusa i za szafarzy tajemnic Bożych. A od szafarzy już tutaj się żąda, aby każdy z nich był wierny” – uczy nas św. Paweł w Pierwszym Liście do Koryntian (1 Kor 3,9.4,1-2).

 

 1. We Wtorek:
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30 o prowadzenie prosimy członkinie Róży św. Joanny Beretty Molla.
  • przypada święto św. Marka Ewangelisty swoje imieniny obchodzi ks. Proboszcz, Pan kościelny, a także Pan organista z Hadykówki. Naszym solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego, światła Ducha Świętego, wiele radości oraz obfitości wszelkich łask Bożych. Niech św. Patron otacza swym wstawiennictwem.

 

 1. W środę
  • spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej o godz. 16:00 w Ochronce
  • po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej i Ruchu Rodzin Nazaretańskich

 

 1. W Czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 18:00

 

 1. W Piątek:
  • Spotkanie OAZY o godz. 16:00 w Sali na ołtarzu polowym;
  • Spotkanie KSM’u po Mszy Świętej w salce.

 

 1. Nasza parafia organizuje Pielgrzymkę na Jasną Górę 6 maja 2023r. Szczegółowe informacje na plakacie. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii, koszt 70zł.

 

 1. W gablocie ogłoszeń w Cmolasie i Hadykówce znajdują się informacje o okresowym przeglądzie kominiarskim.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

 • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
 • Biczowanie Jezusa
 • Cierniem ukoronowanie Jezusa
 • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
 • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).