Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

XX Niedziela Zwykła 2023-08-20

 1. Zgodnie z decyzją Księdza Biskupa posługę wikariuszowską w naszej parafii rozpoczyna ks. Łukasz Tama. Serdecznie witamy Go w naszej wspólnocie, zapewnimy o modlitwie i życzymy wielu łask od Pana Jezusa Przemienionego.

 

 1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. O jej prowadzenie prosimy Siostry z Róży św. Maksymiliana Marii Kolbego.

 

 1. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 18:00.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

  • W poniedziałek św. Piusa X

  • We wtorek NMP Królowej

  • W środę bł. Władysława Findysza

  • W czwartek święto św. Bartłomieja

  • W sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

 

 1. Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR zaprasza na Festiwal Psalmów Dawidowych, Psalmy Pokoju i Dziękczynienia - dziękczynienie za Rodzinę Ulmów. Koncert odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia o godz. 18.00 na stadionie sportowym w Kolbuszowej,

 

 1. Akcja Katolicka w Cmolasie informuje , że są jeszcze 2 miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej , która odbędzie się w dniach 6 - 12 września br. Zapraszamy na wspólne pielgrzymowanie.

 

 1. Obecny numer tygodnika Niedziela zawiera informacje o odpuście w naszej parafii zapraszamy do nabycia.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne dla przypomnienia przeznaczone są na zakup pozostałych żyrandoli w nawach bocznych w przedsionkach i w zakrystiach. To pozwoli na całkowicie ujednolicić oświetlenie naszego sanktuarium będziemy mieli w świątyni blisko 350 żarówek. Bóg zapłać za ofiarność.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

 • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
 • Biczowanie Jezusa
 • Cierniem ukoronowanie Jezusa
 • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
 • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Ochrona zabytków

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).