Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

XXIII Niedziela zwykła 2023-09-10

 1. Dzisiejsza liturgia zaprasza nas do refleksji nad naszą troską o drugiego człowieka. Pan Bóg chce nas zbawiać we wspólnocie, a darząc miłością wzywa nas też do miłowania bliźnich. Mamy troszczyć się nie tylko o siebie, ale też zabiegać o zbawianie tych, którzy żyją obok nas.
 2. W naszej parafii rozpoczynamy przygotowanie do sakramentów świętych. Na nowennę i Mszę świętą w czwartek zapraszamy dzieci klas trzecich wraz z rodzicami. Po nabożeństwie katecheza i spotkanie organizacyjne.
 3. Chłopców z klas czwartych i starszych, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o zapisy przez formularz Google. Szczegółowe informacje na plakatach.
 4. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. O jej prowadzenie prosimy Siostry z Róży św. Kingi. Na zakończenie adoracji odprawione zostanie nabożeństwo do św. Józefa
 5. W środę przeżywać będziemy kolejne nabożeństwo fatimskie. Zachęcamy do udziału i odpowiedź na prośbę Matki Bożej o modlitwę różańcową. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach.
 6. Spotkanie DSM we środę o godz. 16:00 w Ochronce.
 7. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 18:00.
 8. W piątek po Mszy świętej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 9. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • We wtorek wsp. NMP Rzeszowskiej
  • W środę wsp. Jana Chryzostoma
  • W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża świętego
  • W piątek wsp. NMP Bolesnej
  • W sobotę wsp. św. męczenników Korneliusza i Cypriana
 10. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci i młodzież z grup duszpasterskich na ognisko i zabawy przy plebanii. Rozpoczęcie o godz. 18:30.
 11. KSM zaprasza młodzież klas 7 i starszych ma cotygodniowe spotkania formacyjne. Rozpoczynamy Mszą świętą wieczorną w piątek, później spotkanie w salce.
 12. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Wadowic, w programie Muzeum: Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, Msza Święta w Bazylice w Wadowicach. Pielgrzymkę planujemy w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, które przypada w Niedzielę 22 października. Liczba miejsc ograniczona, zapisy w zakrystii w Cmolasie, Mechowcu i Hadykówce, planowany koszt to 120zł. Zaliczka przy zapisach wynosi 50 zł.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

 • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
 • Biczowanie Jezusa
 • Cierniem ukoronowanie Jezusa
 • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
 • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Ochrona zabytków

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).