Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

XXIV Niedziela Zwykła 2023-09-17

 1. Po zachęcie do troski o bliźniego przez napominane go gdy grzeszy, którą usłyszeliśmy w minioną niedzielę, Chrystus zachęca nas dziś do tego by wybaczyć bliźniemu jego winę. Bóg w swoim miłosierdziu przebacza nawracającym się grzesznikom i do tego samego zaprasza nas. Niech słowa modlitwy „odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom” stają się w naszym życiu konkretnym programem postępowania.
 2. Dziś przy naszej plebanii odbędzie się ognisko dla dzieci i młodzieży zaangażowanej w grupy duszpasterskie i chcących do nich wstąpić. Zapraszamy na godz. 18:30.
 3. Dziś kończą się zapisy dla kandydatów na ministrantów. Link do zapisów dostępny jest na Facebook’owym profilu parafii. Pierwsze spotkanie kandydatów we wtorek o godz. 17:15 w sali przy ołtarzu polowym.
 4. W poniedziałek zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas ósmych na Mszę świętą i pierwsze spotkanie.
 5. W poniedziałek spotkanie Grupy biblijnej.
 6. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. O jej prowadzenie prosimy Siostry z Róży św. Teresy z Avila.
 7. We wtorek po Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej.
 8. Spotkanie DSM we środę o godz. 16:00 w Ochronce. Zachęcamy dziewczynki, które jeszcze nie są
  w Służbie Maryjnej do udziału w spotkaniach grupy.
 9. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na cotygodniowe spotkania wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiarę, wzorując się na cichości i pokorze Maryi. Zapraszamy w środę na Mszę świętą wieczorną i spotkanie.
 10. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 18:00. Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00.
 11. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski
  • W środę wsp. św. Andrzeja i Towarzyszy, męczenników Koreańskich
  • W czwartek Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
  • W sobotę wsp. św. Pio z Pietrelciny.
 12. Akcja Katolicka w Cmolasie informuje, że w dniu 22.09.2023 tj. piątek w godz. 8:00-16:00, będzie wydawana żywność dla osób, które otrzymały skierowanie z GOPS Cmolas i zakwalifikowały się do pomocy żywnościowej.
 13. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Wadowic, w programie Muzeum: Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, Msza Święta w Bazylice w Wadowicach. Pielgrzymkę planujemy
  w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, które przypada w Niedzielę 22 października. Liczba miejsc ograniczona, zapisy w zakrystii w Cmolasie, Mechowcu i Hadykówce, planowany koszt to 120 zł. Zaliczka przy zapisach wynosi 50 zł.
 14. Z okazji święta św. Mateusza wszystkim solenizantom na czele z Panem Organistą życzymy Bożego błogosławieństwa i obfitości wszelkiej łaski.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

 • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
 • Biczowanie Jezusa
 • Cierniem ukoronowanie Jezusa
 • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
 • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Ochrona zabytków

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).